Co wchodzi w skład instalacji wodno-kanalizacyjnej?
Chyba nikt nie wyobraża sobie życia w domu bez bieżącej i czystej wody. Instalacja wody użytkowej służy dostarczeniu jej do poszczególnych urządzeń sanitarnych:
- krany (wanny, brodziki, umywalki, zlewy);
- zmywarki;
- pralki;
- krany do wody na zewnątrz budynku.
Skutki nie profesjonalnie przeprowadzonej instalacji wodno-kanlizacyjnej
Instalacja wodno-kanalizacyjna wydaje się być jedną z najprostszych instalacji do zaprojektowania oraz wykonania. Niestety zarówno w procesie planowania jak i wykonywania dochodzi do szeregu błędów co skutkuje między innymi:
- opóźnieniem w budowie, które wiążą się z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością zmiany projektu lub przebudowy, już wykonanej części;
- hałasem oraz nieprzyjemnym zapachem z kanalizacji. Źle zaprojektowane oraz wykonane połączenia rur powodują ich trzeszczenie, natomiast brak odpowiedniej wentylacji prowadzi do ulatniania się odoru.
- usterkami w późniejszym czasie – źle dobrane wysokości instalacji powodują, zatykane rur czy przecieki. Zatkane rury powodują ograniczenie korzystania z urządzeń sanitarnych. Przecieki wiążą się z koniecznością naprawy rur oraz ewentualnymi kosztami związanymi z naprawą pomieszczeń zalanych.
Warto zainwestować w fachowca już na starcie, tak aby uchronić się przed niepotrzebnymi, nierzadko kolosalnymi kosztami, jakie generują późniejsze poprawki.
Jesteś zainteresowany montażem niezawodnej instalacji wodno-kanalizacyjnej? Zapraszamy do kontaktu.